Barion Pixel

Ez egy olyan topik, amivel eddig –igazán méltatlanul- nem foglalkoztam. A szem körüli bőr nagyon vékony és érzékeny, épp ezért logikusnak tűnhet, hogy a szem környékét hagyjuk ki a hámlasztásból. Ellenben a szem körül a bőr könnyen ráncosodik, pedig az AHA kiváló ránctalanító is. Akkor most hámlasszunk a szem körül, vagy sem?

Gyors ismétlés: miért is leszünk ráncosak?

A Vajon tényleg működnek a ránctalanító krémek?-ben már írtam arról, hogy ránc attól lesz, hogy a bőrben lévő kollagénrostok elszakadnak. A sok vigyorgástól itt meg aztán fokozott ráncképződésnek vagyunk kitéve, kivétel, ha inkább búval bélelt vagy, de akkor inkább már a szarkalábak jöjjenek. 😀 Ezeket az elszakadt kollagénrostokat összehegeszteni nem lehet, de innentől kezdve logikus, hogy a legtöbbet olyan termékekkel tehetsz a ráncok ellen, amik serkentik a kollagéntermelést. Nem sok olyan dolog van, ami tényleg ránctalanít, ilyen az AHA, a C-vitamin, és a retinol-származékok. Ezek közül, hogy a témára visszatérjünk, az AHA kémiai hámlasztók, és a legeredményesebbek 10% vagy afeletti koncentrációban.


A másik dolog, ami miatt egy jó kémiai hámlasztótól kevésbé látszanak a ráncok, az éppen hámlasztó mivolta miatt van, hiszen a bőr elszarusodott részét leoldja, így kevésbé mélyek is lesznek a ráncok.

Pontosan hova kenheted?

Én már jóideje használom a szarkalábaimra, tényleg érdemes. Az alsó és a felső szemhéjra azonban inkább ne kerüljön, és véletlenül se kendd a szemedbe bele! Szóval leginkább a szarkalábas területen érdemes használni. 🙂 Persze ha irritációt tapasztalnál, akkor -mint mindig- hagyj fel a használatával!

Egyébként ha még nem olvastad a blogomon szemkrémekről szóló cikket, mindenképpen érdemes, mert sok pénzt megspórolhatsz vele! 😉

Ti használtatok kémiai hámlasztót a szemkörnyéken?

Ha pedig még nem töltötted ki a kérdőívemet, amivel most több ajándékot is nyerhetsz, akkor ide kattints! 🙂